Okna drewniane i drzwi drewniane

 

Nasza firma działa nieprzerwanie od ponad 100 lat. Dziś rodzinną firmą zarządza już trzecie z rzędu pokolenie i jest ona liderem stolarki budowlanej na kościańskim rynku. Specjalnością rodzinnego przedsiębiorstwa jest produkcja euro okien i drzwi z drewna klejonego. Naszym atutem jest profesjonalny montaż zakupionych u nas produktów.

 
sierpień
11 '15

Schody granitowe - wady i zalety

Beata Glińska

Beata Glińska

Wiele osób wahających się, czy zdecydować się na schody granitowe w swoim domu, zastanawia się, czy jest to dobry wybór. Podobnie jak wszystko, także schody tego rodzaju mają i wady, i zalety, trzeba więc wybór dokładnie przemyśleć.
Nie da się ukryć, ze schody granitowe prezentują się bardzo efektownie i dodają uroku całemu domowi, bez względu na to, czy znajdują się na zewnątrz, czy wewnątrz. Ponadto wskazuje się na ich wysoką trwałość i odporność na różnego rodzaju warunki, na przykład skrajne temperatury, choć też jednocześnie dość łatwo je uszkodzić, na przykład poprzez zarysowanie. Wadą schodów granitowych jest na pewno fakt, iż nie do każdego wnętrza pasują. Można w sieci (np. na zaklad-kamieniarski.com/schody) też poczytać co jeszcze ciekawego da się zrobić z granitu.

Są stylowe, eleganckie i wielu osobom też niekoniecznie się to podoba, ponieważ raczej nie nadadzą domowi przytulności i ciepłego klimatu. Ponadto są bardzo śliskie, zarówno gdy zamontowane są wewnątrz (przykrycie ich chodnikiem nie zawsze rozwiązuje problem, zresztą nie o to przecież chodzi, by wybierać piękne schody, a potem je przykrywać), jak i na zewnątrz - jeśli odpowiednio nie zabezpieczy się ich przed śniegiem i deszczem, łatwo o wypadki. Poza tym trzeba też wspomnieć, że upadek czy nawet zwykłe potknięcie na granitowych schodach może skończyć się znacznie gorzej niż w przypadku na przykład schodów drewnianych. Jest to bardzo istotne przede wszystkim w domach, w których są osoby starsze lub małe dzieci i koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę.

Widać więc, że trudno jednoznacznie stwierdzić wyższość lub niższość tego rodzaju schodów wobec innych typów. Każdy więc musi sam zdecydować, czy ważniejsze są dla niego względy estetyczne, bezpieczeństwa czy też jeszcze jakieś inne.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Meble, Okna, Brodzik, Dobrej jakości tynki strukturalne

Piszą na tym blogu

Tobiasz Zachara, Mirosław Wnuk, Beata Glińska

Archiwum

Grudzień 2017, Listopad 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Maj 2017, Lipiec 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Sierpień 2015, Lipiec 2015